قربانی خبر داد:

بهره برداری از ۵۸۱۱ پروژه روستایی در دهه فجر ۹۹

بهره برداری از ۵۸۱۱ پروژه روستایی در دهه فجر ۹۹ به گزارش پول من مرکزی معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور اظهار داشت: در دهه فجر سال جاری ۵۸۱۱ پروژه در روستاهای کشور با اعتباری بالغ بر ۱۱۶۷ میلیارد تومان به بهره برداری خواهد رسید.


علی قربانی امروز پنجشنبه 16 بهمن در حاشیه بازدید و افتتاح چند طرح عمرانی و اقتصادی در ساوه و زرندیه در جمع خبرنگاران اظهار نمود: پروژه ها در زمینه های بهسازی معابر، بوستان های روستایی، چمن مصنوعی، آتش نشانی و... راه اندازی شده اند.
وی در مورد برنامه های سازمان دهیاری های کشور برای بهبود ساختار تشکیلاتی دهیاری ها اظهار نمود: حود دو ماه قبل ساختار تشکیلاتی دهیاری ها به تمام استانداری های کشور ابلاغ گردیده و دهیاری ها بعد از ۲۲ سال، برای نخستین بار دارای ضوابط تشکیلاتی و ساختار سازمانی شدند.
وی خاطرنشان کرد: بر طبق این ساختار، برای دهیاری های درجه یک و دو، ۶ پست، سه و چهار، ۹ پست و پنج و شش، ۱۱ پست تعریف شد و هفته آینده دستورالعمل بکارگیری نیروی انسانی در دهیاری ها به استانداری های سراسر کشور ابلاغ می شود و متعاقب آن شرایط احراز این پست ها و نحوه بکارگیری و رشته های تحصیلی افراد برای تصدی این سمت طی هفته آینده اعلام می شود.
قربانی با اشاره به اینکه طبق ماده ۷۶ قانون شوراها، دهیار توسط شورا به مدت ۴ سال انتخاب می شود و انتخاب مجدد وی بلامانع است، اضافه کرد: دهیار مدیر است و مدیر را راسا نمی گردد استخدام کرد، در واقع دهیاری یک سمت است نه پست.
وی اضافه کرد: به جهت اینکه در بحث امنیت شغلی دهیارها گام برداریم، هم از راه اصلاح آئین نامه استخدامی دهیاری ها در دولت حرکت هایی را شروع کردیم و هم با اضافه کردن بندی به لایحه اصلاح و الحاق موادی به قانون دهیاری های کشور که هفته گذشته در هیات دولت تصویب گردید، زمینه ای فراهم گردد که اگر کسی دهیار بود و به هر علتی از این سمت کنار رفت بدون آزمون در پست هایی که تعریف کرده ایم بکار گرفته شد.
قربانی اظهار نمود: در فرآیند عزل دهیاران هم تلاش می شود با ابلاغ دستورالعمل هایی که داریم از کنار گذاشته شدن این افراد برپایه علل شخصی و سلیقه ای جلوگیری و امور طبق روال و چارچوب قانونی پیگیری شود.
قربانی اظهار داشت: این امور را از راه مجلس و دولت پیگیری می نماییم و به محض اینکه به نتیجه برسد می توانیم گام های محکمی در جهت تأمین امنیت شغلی دهیاران برداریم، هرچند در گذشته هم گام هایی در این حوزه برداشته ایم همچون اینکه با اصلاح آئین نامه استخدامی دهیاری ها، سوابق دهیار، سوابق دولتی به حساب می آید و دهیارهایی که چند سال سابقه دهیاری داشته اند اگر در دستگاهی استخدام شوند به میزان سالهای دهیار بودنشان دارای سابقه شغلی خواهند بود.
وی با اشاره به اینکه مشکل بیمه دهیاران هم رفع شده اظهار نمود: درمورد فرآیند اصلاح آیین نامه اجرایی نحوه انتخاب دهیار هم اصلاحاتی انجام شد و تلاش شد مثلا در دهیاری های کوچک چند دهیاری به یک دهیار سپرده شود تا بتوانیم به آنها حقوق تمام وقت پرداخت نماییم.
قربانی اظهار نمود: دهیاری ها نهادهایی نوپا بوده و دولت های محلی محسوب می شوند و شوراها پارلمان های محلی هستند و هر دو نقش مهمی در توسعه دارند. در اصول ۶ و ۷ و ۱۰۰ و ۱۰۷ قانون اساسی اتکای کشور به آرای عمومی و مردم است و برای بهبود وضعیت اقتصادی و اجتماعی کشور، به غیر از امور سیاسی، امنیتی و دفاعی، مابقی امور باید به مردم سپرده شود.
وی اظهار داشت: تلاش می نماییم در بحث عزل دهیارها از اعمال سلیقه شخصی جلوگیری شود و در مورد شوراها هم با ایجاد ردیف هایی در قانون بودجه، شورا بعنوان یک نهاد برنامه ریز و یک نهاد قانونگذار و سیاستگذار نقش بی بدیلی در توسعه محلی داشته باشد و استقلال نهاد شورا خدشه دار نشود، تا جایی که حق الجلساتی که به اعضای شورا پرداخت می شود هم تلاش می نماییم در بودجه به صورت سالیانه دیده شود و آنها وابستگی به نهاد دهیاری نداشته باشند.
قربانی همینطور اظهار نمود: طبق ماده ۲۳ قانون جرایم راهنمایی و رانندگی ۶۰ درصد اعتباراتی که در داخل شهرها و روستاها دریافت می شود به دهیاری ها و شهرداری ها داده می شود، بر این اساس پیرو بخشنامه ای که به استانداری ها اعلام شده، آنها از همین محل می توانند دوربین های مداربسته بخرند و برای پیشگیری از سرقت و افزایش امنیت، در روستاها نصب شود.
به گزارش پول من به نقل از ایسنا، در جریان سفر معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به ساوه و زرندیه، ۸ طرح صنعتی و خدماتی به بهره برداری رسید.
در این سفر فاز اول شرکت باوندپایاتاب واقع در منطقه ویژه اقتصادی کاوه ساوه تولید کننده لامپ LED با سرمایه گذاری اولیه ۲۰ میلیارد تومان و ایجاد اشتغال برای ۶۰ نفر راه اندازی شد.
بهسازی معابر سنگ فرش روستای سیلیجرد به طول سه هزار متر مربع با صرف هزینه ۳۲۰ میلیون تومان، زمین چمن مصنوعی روستای جلال آباد با صرف هزینه ای بالغ بر ۳۸۵ میلیون تومان و کفپوش پیاده رو با اعتبار یک میلیارد و ۷۰۰ میلیارد تومان در سطح ۶۵۰۰ متر مربع و طرح بهسازی پیاده رو روستای یل آباد به طول ۴ هزار متر مربع با صرف هزینه ای بالغ بر ۴۵۰ میلیون تومان از دیگر طرح هایی بود که با حضور معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور راه اندازی شد.
افتتاح زمین چمن مصنوعی روستای صدرآباد واقع در شهرستان زرندیه به مساحت ۸۰۰ متر مربع و با صرف هزینه ۳۸۰ میلیون تومانی، افتتاح زیرسازی و آسفالت معابر روستای صدرآباد به طول ۵ هزار مترمربع با صرف هزینه ای بالغ بر۷۳۰ میلیون تومان، همینطور افتتاح زیرسازی و آسفالت معابر روستای حسین آباد به طول چهار هزار متر مربع با صرف ۴۵۰ میلیون تومان از محل اعتبارات دهیاری ها و هم افتتاح زمین چمن مصنوعی روستای ورده به مساحت ۸۰۰ متر مربع و با صرف هزینه ای بالغ بر ۳۸۰ میلیون تومان با مشارکت خیرین دهیاری و شورای اسلامی روستای ورده از طرح های افتتاحی امروز در شهرستان زرندیه با حضور معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور بود.

منبع:

1399/11/16
23:56:04
0.0 / 5
1209
تگهای خبر: اقتصاد , بیمه , پرداخت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما