بیشتر از 73 هزار میلیارد تومان اسكناس و سكه در دست مردم

بیشتر از 73 هزار میلیارد تومان اسكناس و سكه در دست مردم طبق آخرین اعلام بانک مرکزی، تا آخر اسفندماه سال گذشته، معادل ۷۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از انواع اسکناس و سکه ها در اختیار مردم است.


به گزارش پول من به نقل از ایسنا، تا آخر اسفندماه سال گذشته، حدود ۸۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اسکناس و مسکوک در گردش بوده که این رقم در قیاس با مدت مشابه سال قبل ۱۳.۶ درصد رشد دارد.
علاوه براین، طبق آخرین آمار انتشار یافته از بانک مرکزی مجموع اسکناس و مسکوک فعلی نسبت به سال ۱۳۹۵ حدود ۲۸ هزار میلیارد تومان افزایش دارد. همینطور از ۸۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد اسکناس و مسکوک موجود شبکه بانکی ۷۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در دست مردم در گردش است که این مبلغ معادل ۲۰.۲ درصد رشد داشته است.
بر این اساس، معادل ۶۷۰۰ میلیارد تومان از اسکناس و سکه های موجود در بانک ها قرار دارد که نسبت به ۹۰۰۰ میلیارد تومان سال قبل تا ۲۳۰۰ میلیارد تومان کاهش داشته، همین مساله نشان دهنده این است که بخشی از موجودی از بانک ها خارج و در اختیار مردم قرار گرفته است.
اما موجودی اسکناس و سکه در بانک مرکزی به بیشتر از ۱۲۰۰ میلیارد تومان می رسد که کاهش ۴۰۰ میلیاردی نسبت به سال قبل دارد و از این موجودی اسکناس و سکه در بانک مرکزی، هر زمان که لازم باشد بنابر نیاز بازار تزریق خواهد شد.
منبع:

1400/03/20
22:46:52
5.0 / 5
303
تگهای خبر: آمار , اسكناس , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما