در گفت وگو با پول من اعلام شد

تشدید نظارت ها برای مقابله با لامبدا

تشدید نظارت ها برای مقابله با لامبدا رییس مرکز تدوین مقررات ایمنی حمل و نقل، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران وزارت راه و شهرسازی اعلام نمود: همیشه تابع ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم و در حوزه کرونا با هیچکس تعارف نداریم.رضا نفیسی در گفت و گو با ایسنا در پاسخ به این پرسش که آیا پروتکل ها و اطلاعیه های جدید ستاد ملی مقابله با کرونا درباره جلوگیری از ورود ویروس کرونا از نوع لامبدا به وزارت راه و شهرسازی رسیده است و این وزارتخانه چه اقداماتی دراین زمینه انجام خواهد داد، اظهار نمود: همیشه تابع مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم و خواهیم بود، اما وزارت راه و شهرسازی در زمینه تخصصی دخالتی نخواهد کرد و تنها به دستگاه های اجرائی برای رعایت پروتکلهای بهداشتی در زمینه حمل و نقل و نظارت بر این بخش کمک می نماید.


وی ادامه داد: بعنوان مثال اگر مرزی باید بسته شود، هنگ مرزی یا گمرک این کار را انجام می دهد و وزارت راه و شهرسازی نیز دراین زمینه ورود پیدا خواهدنمود و کمک می نماید. اگر برای استقرار نیروها و ناظران در مرزهای کشور، ابنیه یا مکانی نیاز باشد، وزارت راه و شهرسازی آنرا در اختیار دستگاه های متولی، مانند وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی قرار خواهد داد.

رئیس مرکز تدوین مقررات ایمنی حمل و نقل، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران وزارت راه و شهرسازی افزود: کشورها به سه دسته تقسیم شده اند. تعدادی از آنها در دسته پرخطر و کم خطر هستند و برخی دیگر در دسته کشورهای ممنوعه کرونائی اند که باید با کشورهای ممنوعه قطع ارتباط نماییم و پروتکل سفرهای هوایی هم که توسط سازمان هواپیمایی کشوری به شرکت های هواپیمایی ابلاغ می شود در همین راستا بوده و این پروتکل ها همیشه با دقت اجرا شده است.

نفیسی با اعلان اینکه هر پروتکل بهداشتی به مجموعه وزارت راه و شهرسازی ابلاغ شود، آنرا اجرا کرده و بر رعایت دقیق آن از طرف بخش های متولی خصوصی و دولتی نظارت خواهیم کرد، اظهار داشت: تا حالا هر پروازی را که ستاد ملی مقابله با کرونا درخواست اعمال ممنوعیت یا محدودیت را برای آن داشته، لغو یا محدود کرده ایم. پروتکلهای بهداشتی دیگر نیز مانند محدودیت پذیرش ۶۰ درصدی مسافر نیز به دقت رعایت شده است.

وی اشاره کرد: شرکت های حمل و نقل، متولیان بخش خصوصی و دولتی یک طرف ماجرا هستند اما مردم هم باید مراقب سلامت خودشان باشند و ضمن رعایت دقیق پروتکلهای بهداشتی اگر تخلفی دیدند، آنرا گزارش کنند تا با متخلفان کرونائی برخورد نماییم. البته تا حالا بیشتر گزارش های ارسال شده از طرف مردم بوده و آنرا پیگیری کردیم و خیلی از جریمه ها و برخوردها مانند لغو پرواز شرکت های هواپیمایی، با شکایت مردمی اعمال شده است.
1400/06/14
08:48:12
5.0 / 5
193
تگهای خبر: چك , دستگاه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما