معاون امور معادن سازمان صمت استان تهران خبر داد

۱۶ معدن استان تهران رفع توقیف شد

۱۶ معدن استان تهران رفع توقیف شد پول من: طبق اعلام معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، بعد از آنکه پروسه مزایده معادن سال 1400 که به دستور دادستان کل کشور معلق مانده بود، رفع توقیف شد، حال واگذاری 16 معدن در دستور کار قرار گرفته است.


به گزارش پول من به نقل از ایسنا، اوایل مرداد ماه امسال، سعید عمرانی - معاون قضایی دادستان کل کشور- در نامه ای خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت در ارتباط با اجرای طرح آزادسازی ۶۰۰۰ محدوده و معدن غیرفعال کشور، انجام مزایده ها را تا کسب نظر نهایی نهادهای نظارتی موقتاً متوقف اعلام و اصرار کرد که اصل مزایده های برگزار شده لغو نشده است، بلکه بصورت موقت متوقف و مجدد وفق مقررات ادامه خواهد یافت.
بعد از آن در دهه اول شهریور ماه جاری، محمدجعفر منتظری- دادستان کل کشور- خطاب به دادستان های عمومی و انقلاب سراسر کشور، ضمن استناد به دستور رییس قوه قضائیه، دستور رفع اثر از بخشنامه مربوط به توقف مزایده معادن را صادر کرد و یک روز بعد این دستورالعمل به دادستان های سراسر کشور ابلاغ گردیده است.
حال، علی عبدی معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت استان تهران، از در دستور کار قرار گرفتن واگذاری ۱۶ معدن به ایسنا، آگاهی داد و اظهار داشت: پیرو فراخوان مزایده عمومی معادن و محدوده های اکتشافی استان تهران بوسیله روزنامه های کثیرالانتشار و سامانه تدارکات الکترونیک دولت در خردادماه امسال، بعد از طی مراحل قانونی مزایده برگزار و ۱۶ متقاضی معدن مورد تائید قرار گرفتند.
وی ادامه داد: بعد از اعلام تعلیق مزایده های معادن کشور توسط دادستانی کشور مراتب ازطریق قانونی پیگیری و بعد از ارائه مستندات کافی دادستانی طی نامه پروسه مزایده را قانونی اعلام نمود. جذب سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال و تامین مصالح و مواد لازم اجرائی پروژه های عمرانی و ساختمانی از نتایج مثبت این مزایده است که به شکل کاملا قانونی و در بستر الکترونیکی انجام شده است.
عبدی در آخر اشاره کرد: متقاضیانی که در مزایده معادن فوق حائزشرایط شده اند می توانند نسبت به پیگیری و انجام مراحل اداری لازم جهت گرفتن پروانه بهره برداری اقدام نمایند.
منبع:

1400/06/28
20:27:18
5.0 / 5
220
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما