گزارش مهر از نبش خیابان سیزدهم؛

پیمانه لبریز حقیقی های خریدار در بازار متعادل

پیمانه لبریز حقیقی های خریدار در بازار متعادل به گزارش پول من بازار سهام امروز روند متعادل تری نسبت به روزهای دیگر داشت بازاری که با حضور پررنگ حقیقی های خریدار، به استقبال تعطیلات آخر هفته رفت.به گزارش پول من به نقل از مهر، امروز چهارشنبه ۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران با کاهش ۱۴۳۴ واحدی به رقم یک میلیون و ۵۲۱ هزار واحد رسید. شاخص کل هم وزن اما با افزایش ۱.۳۷۷ واحدی عدد ۴۱۱ هزار و ۶۸۹ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص بازار اول اما با ۲.۲۶۲و احد کاهش به رقم یک میلیون و ۱۶۹ هزار واحد دست یافت و شاخص بازار دوم هم با ۸۵۶ واحد افزایش، عدد ۲ میلیون و ۸۹۴ هزار واحد را تجربه نمود.
در بورس تهران امروز ۱۲ میلیارد و ۵۱۳ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله در ۶۸۶ هزار و ۱۵۵ نوبت داد و ستد شد که ارزشی بالغ بر ۶ هزار و ۲۲۴ میلیارد تومان را در برداشت.
در فرابورس هم شاخص کل این بازار با ۱۵ واحد افزایش به رقم ۲۰ هزار و ۹۱۶ واحد دست یافت. در این بازار، طی روز جاری ۳ میلیارد و ۶۴۷ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله به ارزش بیشتر از ۶.۶۶۵ میلیارد تومان معامله شد که از این رقم ۴ هزار میلیارد تومان متعلق به معاملات عملیات بازار باز بانک مرکزی در بازار بدهی فرابورس بود.
اصلی ترین نمادهای تاثیر گذار بر رشد شاخص کل بورس تهران امروز پالایش نفت اصفهان با ۲۸۲ واحد، تیپیکو با ۲۵۳ واحد و فولاد آلیاژی ایران با ۲۳۷ واحد افزایش بودند در مقابل اما نمادهای معاملاتی شرکتهای گروه مپنا با ۴۵۵ واحد، گل گهر سیرجان با ۳۴۶ واحد و پالایش نفت تهران با ۳۳۶ واحد کاهش، بالاترین تاثیر منفی بر روی شاخص کل بورس تهران را به خود اختصاص دادند.
به گزارش پول من به نقل از مهر، بازار سهام در آخرین روز معاملاتی این هفته در حالی شاهد روندی متعادل در اکثر نمادهای معاملاتی بود که در گروههای متأثر از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی شامل گروه دارو، زراعت و غذایی ها همچنان میزبان حضور معامله گران پر تحرک با هدف کسب بازدهی کوتاه مدت است.
در این بین در سایر گروه ها همسو با بازار گردانی نیم بند حقوقی ها از سهم های شاخص ساز، همچنان پیمانه خریداران حقیقی لبریز از تر سایر معامله گرانی است که معتقدند همچنان روند بازار صعودی است.
به نظر می رسد بازار سهام شروع معاملات خود در هفته آینده را با نگاهی به وضعیت بازارهای جهانی، در روندی مثبت آغاز کند.

1401/02/07
17:32:24
5.0 / 5
388
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , بانك مركزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما