تغییرات قیمت خانه در ۲۲ منطقه تهران

تغییرات قیمت خانه در ۲۲ منطقه تهران با توجه به این که تازه ترین آمار حاکی از افزایش قیمت و تعداد معاملات مسکن در تهران طی اردیبهشت ماه سالجاری است، در این ماه قیمت خانه فقط در مناطق 1 و 22 با کاهش قیمت نسبت به ماه قبل روبه رو شده و باقی مناطق افزایش قیمت داشته اند.


به گزارش پول من به نقل از ایسنا، بر طبق آخرین آمارها متوسط قیمت یک متر مربع مسکن در شهر تهران طی اردیبهشت ماه به ۳۶ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان رسیده که نسبت به ماه قبل و زمان مشابه سال قبل به ترتیب ۶.۱ و ۲۶.۲ درصد بالا رفته است.
همچنین، تعداد معاملات انجام شده در این ماه حدود ۱۰.۵ هزار فقره بوده که در مقایسه با ماه قبل ۲۰۶.۱ درصد زیاد شده است که در این بین، بررسی جزییات متوسط قیمت هر متر خانه و تعداد معاملات انجام شده در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران نشان میدهد که بیشترین قیمت هر متر خانه ۷۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در منطقه ۱ و کمترین آن با ۱۸ میلیون و ۳۶۳ هزار تومان در منطقه ۱۸ بوده است.

علاوه براین، در اردیبهشت ماه امسال در مناطق ۱ و ۱۸ تهران به ترتیب معادل ۴۲۸ و ۲۵۳ فقره خانه معامله شده که نسبت به ماه قبل با افزایش قابل توجه روبه رو شده است.
از طرف دیگر، بررسی گزارش بانک مرکزی از نظر تفاوت متوسط قیمت مسکن در مناطق ۲۲ گانه تهران در اردیبهشت ماه نسبت به فروردین ماه سال جاری بیان کننده این است که ۲۰ منطقه از تهران با افزایش قیمت مسکن در ماه موردنظر مواجه گشته اند.
علاوه براین، مسکن در اردیبهشت ماه سال جاری فقط در دو منطقه از تهران نسبت به فروردین ماه کاهش قیمت داشته که شامل مناطق ۱ و ۲۲ می شود.
از طرف دیگر، تعداد معاملات مسکن در اردیبهشت ماه سال جاری نسبت به فروردین ماه در ۲۲ منطقه تهران افزایش قابل توجه داشته است که کم ترین تعداد معامله مسکن به منطقه ۱۹ با ۷۳ معامله و بیشترین تعداد معامله نیز به ترتیب به مناطق ۵، ۱۰، ۲ و ۴ مربوط می شود که هر یک به ترتیب ۱۶۸۲، ۱۰۵۳، ۹۷۲ و ۸۱۲ معامله مسکن داشته اند.
در ادامه، متوسط قیمت و تعداد معامله مسکن در ۲۲ منطقه تهران در دومین ماه سال جاری را مشاهده می کنید:

1401/03/18
10:20:52
5.0 / 5
321
تگهای خبر: آمار , بانك , بانك مركزی , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما