گزارش مهر از نبش خیابان سیزدهم؛

درجا زدن شاخص کل حتی با نماگرهای سبزپوش

درجا زدن شاخص کل حتی با نماگرهای سبزپوش پول من: معامله گران بازار سهام در حالی امروز با ادامه حضور حقوقی های حامی در سهم های شاخص ساز شاهد صیانت از نماگرهای منتخب بودند که درجازدن مزمن بازار محسوس تر از روزهای دیگر شده است.به گزارش پول من به نقل از مهر، وضعیت این روزهای بازار سهام چیزی شبیه تاکسی درمی یا شاید منجمد شدن همه موجودات و اشیا می ماند که عادت کرده هر روز به تابلویی خیره شود که سکون و رخوت ممتد در آن مد روز شده است.
درجا زدن شاخص کل بورس در مرز کانال ۱.۵ میلیون واحدی و صیانت از نماگرها با صندوق توسعه و بازارگردان های حامی در مقابل اٌفت حجم و ارزش معاملات به یک روش روزمره در بازار تبدیل گشته که هیچ کس اختتام آن را در ایام فقر نقدینگی بازار نمی تواند حدس بزند. ظاهر و باطن بازار سهام در مواجه با سایر بازارهای موازی همچون ارز و مسکن نشان میدهد که عمده دلیل سرگردانی و لابد پریشانی سرمایه گذاران برای حفظ ارزش دارایی ها متأثر از اقتصاد سیاسی است که حالا در زمینه سیاست خارجی و گفتگوهای برجامی به کلافی سردگم تبدیل گشته است.
بطور مشخص تجربه لازم و ساختار نظام یافته نظارتی مبتنی بر شایسته سالاری در نهاد ناظر بازار پولی کشور به ویژه در زمینه مدیریت ارز می تواند نقشی اساسی و مؤثر را ایفا کند و از روش های مبتنی بر آزمون و خطا پیشگیری کند.
بر اساس این گزارش، امروز یک شنبه ۱۲ تیر ماه ۱۴۰۱ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران با افزایش یک هزار و ۳۴۶ واحدی به یک میلیون و ۵۰۲ هزار واحد رسید. شاخص کل هم وزن اما با افزایش ۱۱۵۹ واحدی به ۴۱۸ واحدی عدد ۴۱۸ هزار و ۳۶۲ واحد را به نمایش گذاشت.
شاخص بازار اول اما در حالی با یک هزار و ۴۰۵ واحد کاهش به رقم یک میلیون و ۱۳۱ هزار واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با ۱۰ هزار و ۱۴۶ واحدکاهش، به عدد ۲میلیون و ۹۳۲ هزار واحد رضایت داد.
در بورس تهران امروز ۵ میلیارد و ۱۴۷ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله در ۳۳۹ هزار و ۸۳۰ نوبت داد و ستد شد که ارزشی بیش از ۳ هزار و ۴۳۷ میلیارد تومان را در برداشت. در فرابورس نیز شاخص کل این بازار با ۱۳ واحد کاهش به رقم ۲۰ هزار و ۱۹۵ واحد دست یافت. در این بازار، طی روز جاری ۴ میلیارد و ۱۳ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله به ارزش بیش از ۲ هزار و ۹۱۲ میلیارد تومان معامله شد.
اصلی ترین نمادهای تأثیر گذار بر اُفت امروز شاخص کل بورس تهران به ترتیب نمادهای " فملی" با ۱۱۱۲ واحد، "وبملت" با ۲۵۸ واحد و "فولاد" با ۲۲۲ واحد کاهش بودند در مقابل اما نمادهای معاملاتی "فارس" با ۷۴۲ واحد، "بفجر" با ۴۵۳ واحد و "نوری" ۴۳۴ واحد افزایش، بالاترین تأثیر مثبت بر روی شاخص کل بورس تهران را به خود اختصاص دادند.


منبع:

1401/04/13
10:30:54
5.0 / 5
171
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما