شش منبع عجیب و غریب انرژی

شش منبع عجیب و غریب انرژی به گزارش پول من، در حالیکه نیروی خورشیدی، بادی و برق آبی، بعضی از شناخته شده ترین منابع انرژی تجدیدپذیر هستند، خیلی از منابع انرژی غیرمتعارف و حتی عجیب می توانند نقش مهمی در حرکت به سمت آینده ای سبزتر داشته باشند.به گزارش پول من به نقل از ایسنا، منابع انرژی تجدیدپذیر با حرکت جهان به سمت آینده ای پایدارتر و سبز، اهمیت فزاینده ای پیدا می کنند. وبسایت اویل پرایس در گزارشی، شش منبع دور از ذهن انرژی تجدیدپذیر را مورد بررسی قرار داده است:

۱- فضولات گاو

کود گاوی یک منبع انرژی دور از ذهن است که قرنها مورد استفاده قرار گرفته است. هنگامی که کود گاوی در یک مخزن هاضم بی هوازی قرار می گیرد، میکرو ارگانیسم ها، مواد آلی را بدون اکسیژن تجزیه کرده و بیوگاز تولید می کنند که می تواند برق یا گرما تولید نماید. بیوگاز حاصل از فضولات گاو، مزایای گوناگونی نسبت به سوخت های فسیلی سنتی دارد چونکه سبب کاهش انتشار گازهای گلخانه ای شده و کود طبیعی تولید می کند.

۲- سیب زمینی

سیب زمینی از دهه ۱۸۰۰ زمانی که برای نخستین بار برای تأمین نیروی تلگراف استفاده شد، منبع انرژی بوده است. یک باتری سیب زمینی از راه دو الکترود فلزی که در سیب زمینی قرار داده شده و با سیم و یک لامپ یا موتور وصل شده اند، برق تولید می کند. باآنکه سیب زمینی نمی تواند برق کافی برای کاربردهای بزرگ تولید نماید، اما همچنان پتانسیلی کاربردهای کوچک مانند روشنایی اضطراری را دارد.

۳- فضولات انسانی

فضولات انسانی یکی دیگر از منابع اعجاب انگیز انرژی تجدیدپذیر است که می تواند از راه هضم بی هوازی، به بیوگاز تبدیل گردد. تصفیه خانه های فاضلاب می توانند گاز متان ساخته شده در این فرایند را جذب کرده و از آن برای تولید برق یا گرمایش ساختمان ها استفاده نمایند.

۴- جلبک

جلبک گزینه بعیدی برای منبع انرژی به نظر می آید، اما به علت سرعت رشد بالا و توانایی رشد در محیط های مختلف مانند حوضچه ها یا مخازن، پتانسیل بسیار بالایی دارد. جلبک می تواند برداشت شده و به سوخت های زیستی مانند بیودیزل یا اتانول تبدیل گردد.

۵- تفاله های قهوه

تفاله های قهوه را میتوان از راه تجزیه در اثر حرارت، که شامل گرم کردن آنها بدون اکسیژن است، به سوخت زیستی تبدیل کرد. محصول به دست آمده، حاوی روغنهایی است که میتوان آنها را برای تولید بیودیزل استخراج کرد.

۶- سالن های رقص

کاشی های جنبشی نصب شده در سالن های رقص، از حرکت رقصنده ها استفاده می نمایند تا الکتریسیته تولید کنند که می تواند روشنایی یا سایر سیستم های الکتریکی داخل ساختمان ها را تأمین می کند. این منابع غیر متعارف امکان دارد در نگاه اول عجیب به نظر برسند، اما فرصت هایی برای خلاقیت و نوآوری در توسعه راهکارهای پایدار برای نیازهای انرژی ما، فراهم می کنند.

خلاقیت، محرک گذار انرژی سبز

گذار به سمت آینده ای سبزتر، نیازمند ایده های جدید، راه حلهای نوآورانه و تفکر خلاق از جانب همه بخش ها، همچون افراد، مشاغل و دولت ها است. با استفاده از این منابع غیرمتعارف انرژی، علاوه بر اینکه می توانیم ردپای کربن خویش را کاهش دهیم، راه را برای صنایع جدید هموار می نماییم و در عین حال، فرصت های شغلی را همراه با رشد اقتصادی ایجاد می نماییم.

در برآیند کلی، اگر ما به کاوش انتخابهای فراتر از سوخت های فسیلی سنتی ادامه دهیم، احتمالات فراوانی برای انرژی های تجدیدپذیر وجود دارد. به منظور تحقق این امر، خلاقیت، نوآوری و همکاری بین دانشمندان، مشاغل و دولت ها لازم است.

شش منبع عجیب و غریب که در این گزارش مورد بررسی قرار گرفتند، تنها چند نمونه از احتمالات مختلف هستند. با این وجود، روشن است که استفاده از منابع غیرمتعارف و در عین حال پایدار، کمک می نماید تا به هدف مان برای محیطی پاک تر دست یابیم و در نتیجه آینده سبزتری را تضمین نماییم.
1402/01/04
14:24:52
5.0 / 5
328
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , چك , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما