۳۹۶ مجوز در دوره جدید مدیریت سازمان بورس صادر شد

۳۹۶ مجوز در دوره جدید مدیریت سازمان بورس صادر شد به گزارش پول من، سازمان بورس و اوراق بهادار با اتصال به درگاه ملی مجوزهای کشور به نشانی (mojavez.ir) و ایجاد سامانه یکپارچه صدور مجوزهای نهاد مالی (سمین)، جهشی در قسمت صدور مجوز نهادهای مالی ایجاد کرد.به گزارش پول من به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، با شکسته شدن انحصار، بعد از ۱۳ سال مجوز فعالیت شرکت کارگزاری جدید اعطا شد و در مجموع تابحال ۲۲ مجوز در قسمت کارگزاری ها صادر گردیده است که از این تعداد ۱۵ مورد موافقت اصولی، ۶ مورد مجوز تأسیس و یک مورد مجوز فعالیت بوده است.
همینطور در دوره مدیریت جدید سازمان بورس (از ۲۲ مهر ۱۴۰۰ الی ۲۱ اسفند ۱۴۰۱) در مجموع ۱۱۳ مجوز در قسمت شرکتهای سرمایه گذاری و هلدینگ اعطا کرده است که از این تعداد ۶۸ مورد موافقت اصولی تأسیس و یا تبدیل بوده و ۴۵ مورد دیگر هم در ارتباط با مجوز فعالیت است.
در مدت مشابه، ۱۸۲ مجوز در قسمت صندوق های سرمایه گذاری اعطا شده است که از این تعداد ۵۸ موافقت اصولی، ۳۴ مجور تأسیس و ۹۰ مورد مجوز فعالیت بوده است. همینطور برای اولین بار مجوز فعالیت صندوق های بخشی، تضمین اصل سرمایه، اهرمی و املاک و مستغلات صادر گردیده است.
همینطور مجموع صدور مجوز در قسمت شرکتهای خدمات دهنده همچون سبدگردان، مشاور سرمایه گذاری و… به ۷۹ مورد می رسد که از این تعداد ۳۵ موافقت اصولی، ۲۵ مجوز تأسیس و ۱۹ مورد مجوز فعالیت بوده است.

1402/01/06
14:01:45
5.0 / 5
216
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما