شریعتمداری: قیمت ها دربازار بزودی منطقی می گردد

شریعتمداری: قیمت ها دربازار بزودی منطقی می گردد پول من: ایرنا نوشت: وزیر صنعت، معدن و تجارت از كنترل كیفیت كالاها و محصولات در بازار شب عید اطلاع داد و اظهار داشت كه نظارت دستگاههای ذیربط بر این بازار از 15 اسفند ماه تشدید می گردد.محمد شریعتمداری اضافه كرد: مردم اطمینان داشته باشند در كنار تدابیر مختلف اندیشیده شده برای تامین كالاهای مورد نیاز شب عید و نظارت بر قیمت آنها، به كیفیت این كالاها و محصولات توجه ویژه می گردد.
وی ادامه داد: با تشكیل جلسه ستاد تنظیم بازار برای شب عید، تمامی نیازهای مورد نیاز این بازار دیده شده و با خرید از تولید كنندگان به نقاط مختلف كشور حمل و در زمان مشخصی كه از جانب اتحادیه ها و اصناف اعلام خواهد شد، توزیع می گردد.
وزیر صنعت با تاكید بر این كه كالاهای اساسی مورد نیاز مردم به اندازه كافی در انبارهای كشور ذخیره شده و جای هیچ نگرانی نیست، تصریح كرد: این كالاها با استفاده از فروشگاههای زنجیره ای و همینطور با تشخیص اتاق های اصناف برپائی نمایشگاههای فروش بهاره در اختیار مردم قرار می گیرد.
وی با اشاره به تشدید نظارت سازمان های تعزیرات حكومتی و پشتیبانی از حقوق تولید كنندگان و مصرف كنندگان بر بازار شب عید، اظهار داشت كه نظارت این دستگاهها بر كیفیت محصولات هم اعمال می گردد و هماهنگی های لازم هم بین دستگاههای مختلف برای عرضه خدمات لازم به مردم در روزهای نوروز اندیشیده شده است.
شریعتمداری افزود: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هم در جلسه ستاد تنظیم بازار گزارش خوبی از تشكیل كمیته نظارت بر سفرهای مردم در روزهای نوروز عرضه داد و ما هم نقاط پر میهمان پذیر را مورد توجه جدی قرار داده ایم.
وی ادامه داد: در این جلسه، وزارت جهاد كشاورزی هم خبرهای بسیار خوبی در خصوص كامل بودن موجودی انبارهای كشور در بخش خصوصی و دولتی مرتبط با كالاهای اساسی و ضروری مردم شت و اطمینان داد كه هیچ نگرانی برای كالاهای اساسی مورد نیاز مردم مانند میوه وجود ندارد.
بی تاثیر بودن نوسانات نرخ ارز در بخش صنعتی

وزیر صنعت، معدن و تجارت همینطور در پاسخ به این پرسش كه آیا نوسانات نرخ ارز بر واحدهای تولیدی و صنعتی كشور هم اثرگذاری داشته است؟ اظهار داشت: با وجود نوسانات نرخ ارز، امر تولید و صادرات كشور از ثبات نرخ ارز و تغییرات منطقی و قابل پیش بینی بهره می برند.
وی اضافه كرد: واحدهای تولیدی و صنعتی از تغییرات غیر منطقی لطمه خواهند دید و این واقعیتی غیرقابل انكار برای صنعت كشور است اما اتخاذ سیاست های كمك كننده به حل مشكل را باید مسئولان ذیربط مطرح كنند.
شریعتمداری سیاست دولت تدبیر و امید را دور نگه داشتن بخش تولیدی از صدمه های ناشی از تغییرات نرخ ارز دانست و اظهار داشت: دولت سیاست هایی در این زمینه اتخاذ نموده و به اطلاع مردم خواهد رسید و مسیر را طی خواهیم كرد.
وزیر صنعت یكی از مشكلات كشور را اظهار نظر برخی افراد غیركارشناس و غیر مرتبط در حوزه های تخصصی دانست و اضافه كرد: سیاست ها، مسایل و تحولات ارزی را باید رئیس بانك مركزی و یا معاون اقتصادی رئیس جمهوری به اطلاع مردم برسانند.
شریعتمداری تصریح كرد: به صورت قطع دستوری برخورد كردن با اقتصاد كار خوبی نیست و تمام تلاش دولت بر این است كه بازار از ثبات و آرامش برخوردار بوده و تغییرات قابل پیش بینی و منطقی باشد.

3535

1396/11/26
16:03:01
5.0 / 5
5043
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , تجارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما