از سوی فدراسیون بورس های اروپایی و آسیایی؛

كارگزاری مفید برترین كارگزار بورس و فرابورس ایران شد

كارگزاری مفید برترین كارگزار بورس و فرابورس ایران شد پول من: كارگزاری مفید بر مبنای داده های سال ۲۰۱۸ از میان ۱۰۸ كارگزار فعال در بازار سرمایه ایران توسط فدراسیون بورس های اروپایی و آسیایی (فیاس) بعنوان برترین كارگزار بورس و فرابورس ایران انتخاب گردید.به گزارش پول من به نقل از مهر، برپایه اعلام فدراسیون بورس های اروپایی و آسیایی(FEAS) كارگزاری مفید موفق به كسب رتبه برترین كارگزاری بورس ایران در دو بازار بدهی و اوراق بهادار شده است.
برترین كارگزاری فعال بورس
این نهاد بین المللی بعد از دریافت گزارش عملكرد یك سال اخیر شركت های كارگزار فعال در بورس ایران از سازمان بورس و اوراق بهادار، كارگزاری مفید را به علت سطح كیفیت بالا و خدمات گسترده ای كه به متقاضیان عرضه می كند، بعنوان برترین كارگزاری بورس معرفی نمود.
برترین كارگزار فعال فرابورس ایران
سازمان فرابورس هم به درخواست فدراسیون بورس های اروپایی و آسیایی كارگزاران برتر خویش را در دو حوزه بازار بدهی و بازار سهام برای حضور در رویداد «كارگزار برتر» برپایه داده های سال ۲۰۱۸ میلادی به این فدراسیون معرفی نمود و كارگزاری مفید در این بازار هم رتبه برترین كارگزاری را بدست آورد.
این فدراسیون هر ساله اطلاعات عملكرد هر یك از اعضا را دریافت و بعد از آن امتیاز هر یك از كاندیداها را برپایه فاكتورهایی همچون سهم بازار، تنوع ابزارهای معاملاتی، روزهای فعالیت و برخی شاخص های دیگر اندازه می گیرد و در هر بازار یك كارگزار را بعنوان كارگزار برتر معرفی می كند.
گفتنی است بورس های عضو فیاس به درخواست این فدراسیون به منظور انتخاب عضو قهرمان باید امتیازات كارگزاری های برتر خویش را برای بازارهای سهام و بدهی برپایه چند فاكتور دیگر همچون سهم بازار محلی، روزهای فعال، تنوع ابزارهای معاملاتی، تعداد معاملات و شاخص كشور به فیاس ارائه نمایند كه در ایران این آیتم ها توسط بورس و فرابورس محاسبه و عرضه می شود. در این میان «شاخص كشور» از تقسیم ارزش بازار به GDP(تولید ناخالص داخل) كشورها به دست می آید كه بعنوان یك ابزار سنجش برای ارزیابی توسعه یافتگی بازار مالی مورد استفاده قرار می گیرد.
معیارهای مدنظر در این ارزیابی برای تعیین بهترین اعضا در هر بازار (بدهی و سهام) شامل معاملات در بازارهای اولیه و ثانویه، عدم نقض مقررات، مشاركت در فعالیت های توسعه ای و عرضه راهكارهای آنلاین به مشتریان است كه در بررسی معاملات بازار اولیه فاكتورهای مورد بررسی به ترتیب شامل حجم پذیره نویسی و حجم عرضه های اولیه است. در بازار ثانویه هم مواردی همچون حجم معاملات، تعداد معاملات، تعداد روزهای معاملاتی، تعداد ابزارهای مالی معامله شده و وضعیت بازارگردان مورد سنجش قرار گرفته است.
كارگزارانی كه توسط هر یك از بورس های عضو فیاس بعنوان كارگزاران برتر معرفی شوند، این امكان را دارند تا در كنفرانس سالانه این فدراسیون كه با مبحث كاربرد «فناوری در بازارهای مالی» برگزار می شود، حضور یابند و از پنل ها و سخنرانی های تخصصی برگزار شده طی این كنفرانس با موضوعاتی همچون تجارب بورس های مختلف، آخرین دستاوردهای صنعت مالی و بررسی چالش ها و مسائل پیش روی این صنعت بهره مند شوند.
لازم به ذكر است فدراسیون بورس های اروپایی و آسیایی ۲۴ سال قبل در شانزدهم ماه می ۱۹۹۵ با حضور بورس های فعال برخی كشورهای آسیایی و اروپایی شامل بورس سهام عمان، بورس تهران، بورس استانبول، بورس كراچی، بورس سهام بلغارستان، بورس تركمنستان، بورس براتیسلاوا (اسلواكی)، بورس زاگرب، بورس آسیای مركزی در قزاقستان، بورس سهام لیوبلیانا (اسلوونی) و… بعنوان اعضای هیئت مؤسس، در استانبول تأسیس شد و هم اكنون این سازمان بین المللی دارای ده ها عضو فعال در سراسر جهان است.
گفتنی است كارگزاری مفید سال قبل هم از جانب این نهاد بین المللی موفق به كسب رتبه برترین كارگزار فرابورس شده بود. همینطور این شركت با ۲۵ سال سابقه فعالیت نخستین هلدینگ خدمات بازار سرمایه ایران است كه در حوزه معاملات اوراق بهادار، سبدگردانی، سرمایه گذاری و مدیریت دارایی، تجزیه و تحلیل اطلاعات مالی، معاملات بورس كالا و انرژی خدمات متنوعی به متقاضیان عرضه می كند.

1398/02/01
16:14:32
5.0 / 5
4447
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما